Image

Budowę parkingu wraz z zagospodarowaniem terenu przy Al. Jana Pawła II i ul. Reymonta wykona firma „POZIOM” Eugeniusz Mądry z Radomska za kwotę nieco ponad 3 mln złotych.


Prace rozpoczną się od przygotowania terenu pod inwestycję na działkach przy ul. Reymonta i al. Jana Pawła II. Następnie przeprowadzone zostaną wykopaliskowe badania archeologiczne, które są częścią postępowania przetargowego (pozwolenie na ich przeprowadzenie wydał Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków).

Podczas robót dokonana zostanie rozbiórka budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z dwoma budynkami gospodarczymi.

Na zaplanowanej przestrzeni użytkowo-rekreacyjnej pojawi się parking, ogródek deszczowy i ogródek zapachowy.

Powstanie 60 miejsc postojowych, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych, które wykonane zostaną z kostki betonowej ażurowej. Powstaną również drogi dojazdowe i chodniki z kostki a'la granit. Na terenie inwestycji pojawią się elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, leżaki z palet, a także budki dla owadów i studnie abisyńskie. W ogrodzie zapachowym stanie altana, a prowadzić do niej będą tłuczniowe ścieżki.

Zal. nr 2 do mod. SIWZ dod. nr 23 do SIWZ zal. graficzny 1

Zaplanowano także nasadzenia 45 gatunków roślin, w tym 5 gatunków drzew jak klon polny, klon tatarski, brzozy pożyteczne, śliwy wiśniowe i ślidośliwy larmackie.

Ponadto powstaną 2 stanowiska przystosowane do ładowania pojazdów elektrycznych.

Wykonawca na wykonanie inwestycji będzie miał czas od zawarcia umowy do 28 października 2022 roku.

 

parking reymonta

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS:

Sorry there were no events found.