Image

Polskie Towarzystwo Historyczne ma przyjemność poinformować, że w pierwszych dniach grudnia ukaże się 18. tom „Zeszytów Radomszczańskich”. Publikacja wychodzi na jubileusz 15-lecia PTH w Radomsku.

 W tomie znajdzie się opracowanie przygotowane na 100-lecie Bitwy Warszawskiej Andrzeja Grochowalskiego, wymieniające nazwiska ponad 600 uczestników walk o polskie granice z lat 1918-1920. W tym roku przepada też setna rocznica powstania pierwszej gazety lokalnej w naszym mieście. Zagadnienia prasy lokalnej dotyczą opracowania Tomasza Nowaka, Grzegorza Drzewowskiego, Pawła Kaliszczak, Józefa Medwida, Anety Jędrzejczyk i Pawła Dudka. A poza tym artykuły ujmujące temat walk w okolicach Radomska w początkowym okresie I wojny światowej, autorstwa Krzysztofa Ormana, kaplicy grobowej Kamockich w Kletni Tomasza Kuźnickiego oraz wspomnienie Małgorzaty Ściegiennej, dotyczący jej wuja, Jerzego Kwaśniewskiego, mieszkającego przed wojną w Radomsku.

Publikacja ukazała się dzięki wsparciu Miasta Radomska, Starostwa Powiatowego w Radomsku, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, dotacji Zarządu Głównego PTH z odpisów z 1%, Gminy Sulmierzyce oraz ES Banku Banku Spółdzielczego.

Książkę będzie można otrzymać bezpłatnie. W związku z panującą sytuacją epidemiczną nie odbędzie się otwarta promocja. Decyzją władz państwowych zamknięte są biblioteki i muzea, niemożliwe jest więc póki co osobiste odbieranie książki w muzeum. O możliwości odebrania książki PTH poinformuje w mediach.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: