"Humor w poezji dziecięcej- Co w bajkach straszy"- to tytuł tegorocznej edycji konkursu recytatorskiego, który od lat organizowany jest w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Radomsku. Konkurs przeprowadzony będzie w tym roku w formule on-line, a zgłoszenia dostarczać będzie można jeszcze tylko do 26 lutego.


Celem konkursu jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, jak również propagowanie poezji dziecięcej, rozwijanie umiejętności wyrażania własnych uczuć podczas recytacji, rozwijanie umiejętności wyrażania treści utworu poetyckiego gestem i mimiką.

Tegoroczna edycja konkursu różni się od dotychczasowych. Uczestnikami mogą zostać bowiem nie tylko uczniowie klas 1-3 ale i "zerówek". Dodatkowo sama forma konkursu, w skutek obostrzeń związanych z pandemią uległa zmianie na całkowicie bezpieczną, przeprowadzoną ON-LINE. Występy dzieci oceniane będą przez jury po ich wcześniejszym nagraniu w przedszkolach i szkołach, do których uczęszczają na codzień.

Zgłoszenia na konkurs dostarczać można do sekretariatu PSP 8 do 26 lutego 2021r. Nagrania z występami konkursowymi podlegać będą dwóm niezależnym ocenom - jury oraz przez społeczność lokalną, poprzez oddawanie tzw "lajków" bezpośrednio pod nagraniami konkursowymi, zamieszczonymi na profilu Facebookowym PSP 8 w Radomsku.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na stronie szkoły 9 marca 2021.

Regulamin konkursu