W związku z Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" przypadającym na 1 marca dziś pod pomnikiem Konspiracyjnego Wojska Polskiego przy ul. Armii Krajowej złożono kwiaty i znicze.
Pod pomnikiem KWP obecne były m.in. delegacje władz miejskich, powiatowych i poczty sztandarowe radomszczańskich stowarzyszeń i szkół.
Miasto Radomsko reprezentowali: prezydent Jarosław Ferenc, zastępca prezydenta Małgorzata Kańska-Kipigroch oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku Rafał Dębski.
Po części oficjalnej obchodów w Parku Świętojańskim o godz. 15.00 rozpoczął się bieg „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. To już XIII edycja tego wyjątkowego wydarzenia, w którym wzięło udział blisko 150 osób. Podobnie jak w latach poprzednich, w Parku Świętojańskim wytyczono trasę o długości 1963 metrów, nawiązując do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Podczas wydarzenia towarzyszyli nam żołnierze z 93 Batalionu Lekkiej Piechoty w Łasku 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Medale wszystkim, którzy ukończyli bieg, wręczał prezydent Jarosław Ferenc, wraz z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku Marek Wyciszkiewicz i zastępca Robert Sztangreciak.
Po biegu na uczestników czekał ciepły posiłek regeneracyjny i gorąca herbata.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przypada 1 marca. To data symboliczna – tego dnia w 1951 r. w więzieniu mokotowskim w Warszawie strzałem w tył głowy zostali zamordowani przez komunistów członkowie IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel. Ich ciała komuniści zakopali w nieznanym miejscu. Stanowili oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej organizacji kontynuującej od 1945 r. tradycję AK. Aresztowano ich w czasie od listopada 1947 do lutego 1948 r. Przeszli wyjątkowo barbarzyńskie śledztwo.
Święto, jako wyraz hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji, ustanowione zostało przez Sejm 3 lutego 2011 roku.