Image

Doświadczalnia - interaktywna wystawa Muzeum Jagiellońskiego - już czeka na zwiedzających w Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego. Doświadczalnia będzie gościć w sali wystaw czasowych do 25 kwietnia.


„Doświadczalnia” to niezwykła, interaktywna ekspozycja. Zamiast skupiać się na historii, tradycji czy antropologii stanowi ciekawy kąsek dla bardziej "ścisłych" umysłów. Przybliża zagadnienia z takich dziedzin jak: biologia, fizyka i matematyka. Zmusza do aktywności zarówno fizycznej, jak i intelektualnej oraz zachęca do eksperymentowania. Wystawa składa się z ok. 50 niewielkich zabawek naukowych. Zwiedzanie ekspozycji zatem to „nauka przez zabawę”, to „nauka poprzez działanie”. Bazą wystawy jest doświadczenie, które motywuje, napędza do samodzielnego eksperymentowania. Obiekty prowokują do aktywności, a zwiedzający jest eksperymentatorem. Dzięki prezentowanym eksponatom można wykonać doświadczenia z różnych dziedzin nauki: matematyki, fizyki, biologii. Poznać tajniki funkcjonowania narządów zmysłów, sposób tworzenia hologramu, postrzegania barw, iluzji optycznych. Zwiedzający dowiaduje się jak to możliwe, że patrząc w lunetę widzi „dziurę”. Dodatkowym elementem wystawy jest film złożony z rysunków: rozłączyć „magiczne kajdanki”, rozwiązać geometryczną „łamigłówkę”, „upakować” klocki. Dzięki tym doświadczeniom nauka fizyki, biologii czy matematyki staje się znacznie ciekawsza i łatwiejsza.

Ekspozycja adresowana jest do odbiorców w różnym wieku - zarówno starsi jak i młodsi będą mogli aktywnie działać na różnych polach edukacji. Wystawa, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, stanowić będzie bazę, podłoże w realizacji programu nauczania szkolnego.

Kuratorem wystawy jest dr Maciej Kluza.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: