Image

Do Radomska przybyli fotografowie z całej Polski i nie tylko z samej Polski. We foyer Miejskiego Domu Kultury w Radomsku zainaugurowano Ogólnopolski Plener Fotograficzny im. Stanisława Różewicza. Fotograficzny plener jest częścią obchodów roku Różewiczowskiego.

Do inaguracji tego wydarzenia nie było lepszego miejsca - we foyer MDK-u można właśnie podziwiać wystawę fotograficzną ze zdjęciami z ostatniej wizyty Stanisława Różewicza w Radomsku w 2008 roku. W wydarzeniu, prócz przybyłych uczestników, wzięli udział dyrektor MDK-u Krzysztof Zygma, wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch, prezes Fotoklubu RP Małgorzata Dołowska, wicestarosta Małgorzata Lewandowskia i prezes fundacji foto Pozytyw Marcin Kwarta. Podczas uroczystości jeden z uczestników, Cezary Dubiel, otrzymał z rąk prezes Fotoklubu RP najwyższe odznaczenie za działalność fotograficzną - medal Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej.

Po uroczystości odbyła się projekcja filmu "Śladami braci Różewiczów", na którym znalazła się taśma z ostatniej wizyty w Radomsku Stanisława Różewicza. Film wprowadził uczestników w poezję, twórczość i miejsca wybitnych radomszczan - patronów wydarzenia. W ciągu najbliższych kilku dni plener fotograficzny zwiedzi Radomsko i teren powiatu radomszczańskiego, m.in. cmentarz żydowski, przedborski park krajobrazowy, nie zabraknie również spotkania z kołem gospodyń wiejskich i pokazu akcji gaśniczej.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: