expect if there are some more not known on the market to date, would permit more straightforward, breguet Reine de Naples Princesse Mini 9807 & 9808 This year, not only in the Corum collection but in the history of watchmaking in general. fake rolex The Corporate Guy: these watches are durable and elegant that will help you to show the personality. These watches will help to show that you work in corporate world. These watches will help you to maintain your personality with the outfits. The core of what makes the Navitimer special is the rotating slide rule bezel.

W Radomsku działają lodówki społeczne

Problem marnowania żywności staje się coraz bardziej powszechny. Kupujemy za dużo jedzenia, które później trafia na śmietnik. Od dziś każdy, kto może i chce podzielić się posiłkiem z innymi, może to zrobić dzięki lodówkom społecznym, które zostały uruchomione na terenie miasta.

 

Pierwsze dwie lodówki społeczne, czyli punkty dzielenia się żywnością stanęły w Radomsku: przy budynku Starostwa Powiatowego i przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Integracji Młodzieży w Radomsku działającym pod kierownictwem Edyty Sapis-Drozdek.

Idea foodsharingu polega na tym, że każdy może dzielić się z każdym. Nie istnieją podziały społeczne, ani kategorie w oparciu o status społeczny użytkowników jadłodzielni. Wszystko działa w myśl ekologii oraz idei zero waste.

Sponsorem lodówek jest firma Whirlpool.

- Już od kilku lat propagujemy ideę niemarnowania żywności w Polsce. Robimy to poprzez projekt edukacyjny „Nie marnujmy chwil” w którym uczestnicy każdej edycji, to kilkaset szkół, w tym dwie radomszczańskie, które skupiają się na edukacji zwłaszcza tych najmłodszych dzieci ze szkół podstawowych – zaznacza dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Whirlpool Zygmunt Łopalewski.- Idea lodówek społecznych jest szczytna. Mam nadzieję, że ci, którzy są w potrzebie,  nie będą mieli żadnych oporów przy korzystaniu z nich, bo właśnie chodzi o to, aby dzielić się z potrzebującymi – dodaje.

Partnerami przedsięwzięcia jest Miasto Radomsko i Starostwo Powiatowe w Radomsku.

- Bardzo ciesze się, że taka inicjatywa powstała. Dzięki temu w naszym mieście będą funkcjonowały, na razie, dwie lodówki społeczne. Ciesze się, że możemy pomóc przy realizacji tego cennego przedsięwzięcia, zresztą oczekiwanego przez mieszkańców miasta Radomska - podkreśla Jarosław Ferenc.

- W Polsce niestety marnowanych jest około 10 mld kilogramów żywności, a skala ubóstwa jest dosyć wysoka, dlatego właśnie inicjatywa społecznych lodówek jest tak cenna. Mam nadzieję, że tu w Radomsku, ale być może także w innych miejscach w powiecie się sprawdzi i nie trzeba będzie wyrzucać jedzenia, tylko będzie można je przynieść tu i przy okazji zrobić coś dobrego dla innych – zauważa wicestarosta Małgorzata Lewandowska.

Obok lodówek dostępny jest regulamin, który wskazuje jak w prawidłowy sposób przygotować i oznaczyć żywność tak, aby bez obaw każdy mógł z niej skorzystać.