Image

Okręgowy Klub Strzelectwa Sportowego podsumował miniony rok - trudny, pełen sportowych wyzwań. Ciężko pracowali sędziowie, instruktorzy wolontariusze oraz zawodnicy. Było mnóstwo treningów, zawodów, zgrupowań oraz pracy z Sekcją Młodzieżową i z dorosłymi.

- Wspólna praca zaowocowała tym, że w opublikowanym przez PZSS rankingu Klubowy Mistrz Polski 2021 znaleźliśmy się na 8 miejscu w konkurencjach pistoletowych. W ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego uzyskaliśmy 33 pkt. co plasuje nas na 3 miejscu wśród wszystkich klubów działających na terenie miasta Radomska. Z klubów zrzeszonych w Łódzkim Związku Strzelectwa Sportowego uplasowaliśmy się na miejscu drugim podczas Mistrzostw Województwa Łódzkiego 2021 – zauważa Sławomir Dziegieć z OKSS 10-ka

Osiągnięcia te są wynikiem pracy i sukcesów wywalczonych przez klubowiczów. Najważniejsze to Mistrzostwo Polski uzyskane przez pistoleciarzy - Wiktora Bladę w konkurencji pistolet pneumatyczny i Joannę Kucharską w konkurencji pistolet sportowy oraz Wicemistrzostwo Polski wystrzelane przez klubowy duet: Martę Niedbałę oraz Adama Wieczorka w konkurencji pistolet pneumatyczny MIX. Mistrzostwo województwa łódzkiego młodzików zdobyła Zosia Wilczek wygrywając wspaniały pistolet wyczynowy.

- Tytuł najlepszego zawodnika województwa łódzkiego wśród młodzików pistoleciarzy zdobył Artur Kucharski. Z dorosłych zawodników tytuł Mistrza Polski wystrzelał Tomek Niezabitowski w konkurencji Strzelba Standard Manual Senior. Są to najważniejsze osiągnięcia naszych zawodników. Nie zapominajmy jednak, że spore grono innych reprezentantów Klubu startowało na strzelnicach całego kraju odnosząc sukcesy. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za ten olbrzymi wkład w rozwój Klubu 10-ka oraz za promowanie miasta Radomska - dodaje Sławomir Dziegieć.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: