Image

Dzieciaki z Publicznego Przedszkola nr 9 im. Jasia i Małgosi również świętowały odzyskanie niepodległości. Tematyka patriotyczna zdominowała montaż słowno-muzyczny, który z tej okazji zorganizowały. Cała społeczność przedszkola zaangażowała się w to przedsięwzięcie.

Wszystkie dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 9 im. Jasia i Małgosi uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla nas dzień. Zapoznały się z wydarzeniem historycznym z dnia 11 listopada 1918 r. - Dowiedziałem się kim był Marszałek Józef Piłsudski. Razem z paniami rozmawialiśmy o symbolach narodowych, o polskich pieniądzach. Ozdabialiśmy swoją sale rysunkami, robiliśmy papierowe orzełki- opowiada Janek Dzwonek.

Tematyka patriotyczna realizowana była we wszystkich grupach wiekowych. W salach dominowały barwy ojczyste- biel i czerwień.

Z tej okazji odbyła się uroczystość upamiętniająca 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę- Przedszkolaki z grup sześciolatków z dumą recytowały „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy, śpiewały piosenki „Pierwsza brygada”, „Jestem Polką i Polakiem”, zatańczyły krakowiaka a także taniec z biało- czerwonymi wstążkami- wylicza nauczycielka Barbara Knop.

Dzieci pamiętały również o odpowiedniej postawie podczas śpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Z dumą prezentowały przypięte biało- czerwone kotyliony podczas śpiewania hymnu o godz. 11.10- dodaje nauczycielka Beata Wolska.

Występom bacznie przyglądał się gość specjalny- Małgorzata Krupska, Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miasta.

Zaproszeni  goście z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny.
Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu- podkreśla nauczycielka Monika Kapica.

Montaż słowno-muzyczny przygotowały sześciolatki wraz ze swoimi wychowawczyniami: Barbara Knop, Katarzyna Zasada, Beata Wolska, Monika Kapica.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: