Image

Nadia Sierakowska jest uczennicą klasy III w PSP nr 8. Gra na keyboardzie i akordeonie. Od początku swojego życia nie miała lekko, w szczególności pod kątem zdrowia. Jej sytuacja drastycznie się pogorszyła po ostatniej diagnozie lekarzy - złośliwy nowotwór płuc. Nadia potrzebuje bardzo dużo krwi.

Urodziła się w 7. miesiącu ciąży i ważyła 650 g. Od urodzenia zmaga się z wieloma chorobami m.in. porażenie mózgowe, autyzm, napięcie mięśni i ścięgien kończyn. Lekarz rodzinny niedawno stwierdził u niej zapalenie płuc, jednak leczenie okazało się być bezskuteczne. Po serii badań w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi znaleziono w jej płucach ogromnego, 18-centymetrowego, guza. Po tej diagnozie została przewieziona do Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi, gdzie wykonano dalsze, jeszcze bardziej szczegółowe badania. Mięsak - zapadła diagnoza - niezwykle złośliwy nowotwór. Nadii potrzebna jest operacja, jednak żeby mogła ją przejść konieczne jest przyjęcie serii obciążającej cały organizm chemii. Trzykrotnie miała już przetaczaną krew, jednak jej potrzeby wciąż są bardzo duże. Aby jej pomóc wystarczy oddać krew i w punkcie poboru wskazać odbiorcę:

Nadia Sierakowska, Centralny Szpital Kliniczny Uniwersyteckie Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej w Łodzi, ul. Sporna 36.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: