Image

Swój jubileusz świętował dziś Uniwersytet Trzeciego Wieku "Wiem Więcej". Na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku nie zabrakło długich, kwiecistych przemów, wzruszeń i występów artystycznych, z których to studenci RUTW są znani.

To już 10 lat! Od 2011 roku RUTW "Wiem Więcej" zrzesza chyba najbardziej barwne postacie spośród radomszczańskich seniorów. Pełni wigoru i radości życia zdążyli odcisnąć swoje piętno na radomszczańskim życiu kulturalnym, choć wszelaka działalność artystyczna to jedynie wierzchołek góry lodowej działalności uniwersytetu. Od 2015 roku RUTW "Wiem Więcej" może się pochwalić Srebrnym Certyfikatem "Profesjonalnego UTW". Od grudnia zeszłego roku jest to już Certyfikat Złoty. Na 700 podobnych orgniazacji Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku jest jedną z zaledwie 43, które mogą się pochwalić taki wyróżnieniem.

Jubileuszową galę rozpoczął polonez w wykonaniu studentów RUTW. Prezes Anna Kapuściarek przywitała wszystkich gości - przedstawicieli władz miasta, powiatu, dyrektorów radomszczańskich placówek kulturalnych i zaprzyjaźnionych Uniwersytetów Trzeciego Wieku z innych miast - po czym wręczyła jubileuszowe statuetki najbardziej zasłużonym dla uniwersytetu. Wśród nich znalazł się również prezydent Jarosław Ferenc.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: