Image

Podczas posiedzenia Komisji do spraw Rodziny, Zdrowia, Opieki Socjalnej Rady Miejskiej radni wysłuchali m.in. informacji na temat sytuacji epidemiologicznej oraz zachorowalności na Covid-19 na terenie Radomska.

 

Informacji w tej sprawie udzieliła Kierownik Sekcji Nadzoru Epidemiologicznego w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomsku Dorota Dębska.

Pierwszy przypadek zachorowania na Covid-19 w Radomsku miał miejsce 20 marca ubiegłego roku. Była to 71 kobieta, która została hospitalizowana i wyzdrowiała. Podczas epidemii w Radomsku odnotowano kilkanaście ognisk wirusa. Obecnie w Radomsku ujawniono 3 ogniska choroby, a 250 osób znajduje się w kwarantannie. W tym roku kwarantanną objęto 8 tys. osób. Poziom wyszczepienia miasta Radomska to 51,8 proc., Gminy Radomsko 42,7, natomiast całego powiatu radomszczańskiego 47,5 proc.

Osoby po 50 roku życia mogą otrzymać 3 dawkę szczepionki przeciwko Covid-19, tzw. przypominającą po 6 miesiącach od podania ostatniej dawki. Przypominamy także, że osoby starsze i niepełnosprawne, które same nie mogą dotrzeć do punktu szczepień, mogą skorzystać z dowozu, który oferuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: