Image

„Odłóż telefon i żyj” – to hasło, które warto zapamiętać. Dziś wspólnie z funkcjonariuszami policji oraz przedstawicielem Szkoły Jazdy ELCAR przypominaliśmy młodzieży, że przechodząc przez przejście dla pieszych należy schować telefon do kieszeni i zachować szczególną ostrożność.

 

„Odłóż telefon i żyj” – takie hasła można spotkać przy kilkunastu przejściach dla pieszych na terenie miasta. Napisy oraz banery z tym samym hasłem to efekt wspólnych działań profilaktycznych Miasta Radomska, Komendy Powiatowej Policji w Radomsku oraz Szkoły Jazdy ELCAR.

Dzisiejsza akcja ph. „Bezpieczne Radomsko” prowadzona była w okolicach Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych i II Liceum Ogólnokształcącego.

Wspólne działania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie niechronionych uczestników ruchu rozpoczęły się w 2020 roku i były kontynuowane w roku bieżącym. Policjanci wraz z pracownikami urzędu miasta oraz przedstawicielami szkoły jazdy ELCAR wcześniej edukowali na temat poruszania się po drodze przedszkolaki oraz uczniów szkół podstawowych. Dziś przyszła kolej na młodzież. Uczestnicy akcji otrzymali odblaskowe gadżety.

Ponadto dziś rozpoczęły się Roadpol Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), które potrwają do 22 września. Akcja przewiduje działania i wydarzenia podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promujące bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego organizowane pod hasłem: „Żyj i pozwól żyć innym”.

Już wkrótce odbędą się kolejne działania w ramach akcji „Bezpieczne Radomsko”, o których będziemy informować na bieżąco.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: