Image

Sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury w Radomsku zyska nowe oblicze, wszystko dzięki uzyskanemu przez Miasto Radomsko dofinansowaniu w kwocie ponad 2 mln złotych z Urzędu Marszałkowskiego.

Projekt pn. „Miejski Dom Kultury w Radomsku - projekt nowej przestrzeni dla kultury - etap II” zakłada modernizację sali widowiskowej, w tym sceny, widowni, widowni na balkonie, zespołu pomieszczeń operatorni oraz pomieszczenia techniczno-użytkowego.

W jego ramach przewidziano:
- roboty budowlane związane z modernizacją i przebudową wewnętrzną sali kinowej wraz z zespołem pomieszczeń - w tym wymiana foteli,
- modernizację instalacji wentylacyjnej i ogrzewania,
- roboty instalacyjne związane z oświetleniem sali i scenicznym,
- roboty instalacyjne związane z akustyką i projekcją kinową,
- dostawę i montaż nowego oświetlenia przeszkodowego,
- roboty instalacyjne branży sanitarnej,
- dostawę i montaż trawersu oświetleniowego wraz z parkiem oświetleniowym LED.

Dodatkowo zakupione zostaną urządzenia do przesyłu streamingowego.

Placówka zostanie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami poprzez pętlę indukcyjną umieszczoną w sali widowiskowej oraz holu, a także sprzęt do audiodeskrypcji.

Dzięki modernizacji sali widowiskowej MDK stanie się miejscem nowoczesnym i atrakcyjnym oraz bardziej dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, co zwiększy ich dostęp do oferty kulturalnej. Placówka zwiększając dostępność oraz ofertę programową włączy w działania kulturalne nowe osoby – w szczególności w odniesieniu do cudzoziemców i osób z niepełnosprawnościami. W wyniku modernizacji sali widowiskowej możliwe będzie więc wdrożenie nowej oferty kulturalnej o zasięgu ponadregionalnym.

Całkowita wartość zadania to blisko 3 mln zł, a kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego wynosi ponad 2 mln zł (85% kosztów kwalifikowanych).

Zamierzeniem miasta jest, aby realizacja etapu I i II projektu, czyli modernizacja piwnic oraz sali widowiskowej odbywała się równolegle. Planowane zakończenie obu zadań to koniec 2022 r.

 

162780298 210271097515716 1934659055978474823 n

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: