Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki przybył z wizytą do Radomska. Briefing prasowy premiera odbył się w jednej z hal radomszczańskiej odlewni żeliwa. Wcześniej spotkał się z przedstawicielami władz samorządowych.

Na specjalnym spotkaniu z prasą zorganizowanym na terenie zakładu SKB Drive Tech mieszczącego się przy ul. Krasickiego 49 premier mówił między innymi o naprawie finansów publicznych, odbudowie gospodarki po pandemii i 25-miliardowej nadwyżce budżetowej po pierwszym półroczu tego roku. Premier Morawiecki mówił również o rosnącym poziomie wynagrodzeń w Polsce i o tym jakie korzyści dla jej obywateli będzie niósł program Polski Ład. Pochlebnie wyrażał się również o firmie w siedzibie której był dziś gościem.

- Cieszę się, że ta firma także eksportuje i ma takich partnerów z całego świata, jak Volvo. To wielki sukces polskiej myśli technicznej, polskich pracowników i polskich inżynierów. Jestem zbudowany tym przykładem - mówił premier Morawiecki.

- Jesteśmy firmą, która walczy z tym, co nazywa się pułapką średniego dochodu. Nie jesteśmy odtwórcami, jesteśmy twórcami polskiej myśli technicznej - mówił z kolei wiceprezes SKB Drive Tech Marek Budzianowski.

10 lat temu firma została zrepolonizowana. Wcześniej znajdowała się w rękach włoskich przedsiębiorców.

Na poprzedzającym briefing prasowy spotkaniu obecni byli przedstawiciele powiatu, miasta, w tym prezydent Jarosław Ferenc i przewodniczący rady Tadeusz Kubak, poseł Anna Milczanowska, Marszałek Senior Antoni Macierewicz oraz Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński. Rozmawiano o współpracy i o przyszłości całego regionu łódzkiego, którego Radomsko ma być ważnym punktem.