Znakomity początek sezonu tenisistek UMLKS w II Lidze

19 września 2016


 W hali MOSiR-u przy ul Kościuszki 3, w sobotę 17 września zainaugurowano sezon drużynowy.

Występujący w III Lidze panowie UMLKS Radomsko podejmowali spadkowicza z II ligi Burzę Pawlikowice przegrywając 3:7. Punkty dla radomszczan zdobyli:  Ireneusz Grodek, Tomasz Stępień oraz Jacek Krupa.

Znakomicie rozpoczęły sezon panie, które w niedzielę w pierwszym meczu II ligi kobiet rozgromiły Legion Skierniewice 10:0. Punkty zdobyły: Ola Barańska, Dominika Pluta i Ola Niemiec - po 2,5, Elżbieta Kurowska-Gierasimiuk - 1,5 oraz Kinga Więcławska.

- Bardzo cieszy wspaniały początek naszych młodych zawodniczek, od tego sezonu w zespole występuje też doświadczona Ela Kurowska-Gierasimiuk. Myślę, że nam bardzo pomoże swoim doświadczeniem. Ela wygrała swoje gry i postanowiłem dać szansę młodziczce Kindze Więcławskiej, która odniosła pierwsze zwycięstwo na tym szczeblu rozgrywek. Pozostałe zawodniczki też zagrały bardzo dobrze i z nadzieją oczekuję następnego meczu 25 września o 10.00 przy Kościuszki 3 z GUKS Gorzkowice. Panowie z kolei przegrali 7:3 z bardzo silnym zespołem Burzy Pawlikowice, ale wynik mógł być inny, gdybyśmy nie przegrali pechowo trzech pojedynków po 2-3. Kolejny mecz nasi 3-cio ligowcy zagrają z kolejnym spadkowiczem z II ligi, na wyjeździe z Jutrzenką Bychlew. O punkty będzie też bardzo ciężko – relacjonuje trener Jacek Kawka.

Poniżej zdjęcie z inauguracji kobiet (od lewej: Ola Niemiec, Ola Barańska, Dominika Pluta, Kinga Więcławska i Elżbieta Kurowska-Gierasimiuk) oraz zdjęcie z meczu panów z Burzą Pawlikowice.