Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów MPK

31 sierpnia 2016


Od 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. W związku z tym nastąpią zamiany w rozkładzie jazdy autobusów MPK. Zmiany spowodowane są także przebudową ulicy Jagiellońskiej.

                                               ZMIANY  W ROZKŁADZIE JAZDY AUTOBUSÓW MPK OD 01.09.2016 r.
 
LINIA NR 0 Kurs o 7:50 z Grzebienia do Strzałkowa – postój do godz. 8:14
LINIA NR 1 Likwidacja kursów w niedziele i święta.
LINIA NR 3 Częściowa zmiana trasy: Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców pojawił się nowy przystanek przy ul. Krasickiego (przy kwiaciarni).
od 01.09.2016r.:
ul. Ks. Kościowa Danuta – ul. Krasickiego Kwiaciarnia – Krasickiego Biedronka – Reymonta
dotychczasowo:
Brzeźnicka – Kościowa Kościół -11 Listopada – Krasickiego Biedronka
LINIA NR 5 Częściowa zmiana trasy:
od 01.09.2016r.:
ul Brzeźnicka – Ks.Kościowa – 11 Listopada – Krasickiego Biedronka– Sierakowskiego – Warszyca – Różana – Batorego – Brzeźnicka Wiadukt – Piastowska – Tysiąclecia, dalej bez zmian.
Powrót tą samą trasą.
dotychczasowo:
ul. Brzeźnicka – Batorego, Różana,Reymonta, Plac 3 Maja, Tysiąclecia

Kursy w niedziele i święta zostaną skrócone do Płoszowa.

***

W związku z robotami budowlanymi na odcinku ulicy Jagiellońskiej od skrzyżowania z ulicą Piastowską do skrzyżowania z ulicą Wyszyńskiego i wyłączeniem z ruchu tego fragmentu ulicy, informujemy, iż ze względów technicznych nastąpiła zmiana trasy autobusów komunikacji miejskiej, a mianowicie:


•   Trasa linii 0 (za wyj. kursu do Strzałkowa), 1, 2, 3, 4, 6 (jedzie do Piastowskiej w lewo), 8, 10, 12, 23, 25 biegnie od ulicy Armii Krajowej w ulicę Starowiejską i dalszej kolejności w ulicę Św. Jadwigi Królowej ( przystanek dla wysiadających na wysokości marketu LIDL),
•    Wyłączone z ruchu zostały przystanki Jagiellońska Pętla, Jagiellońska Carrefour oraz Jagiellońska Szpital ( za wyjątkiem linii nr 6 oraz linii nr 0 – kurs do Strzałkowa),
•    Wszystkie linie komunikacji miejskiej rozpoczynają kursowanie od przystanku Jagiellońska Bloki.