Zawody Athletes Clash w Radomsku już 10 czerwca

1 czerwca 2017


Crossfit jest stosunkowo młodą dyscypliną sportową, która wciąż zyskuje na popularności. W Polsce jeszcze w 2012 roku nie było żadnego klubu oferującego treningi w tym zakresie, a obecnie jest ich kilkaset z kilkudziesięcioma tysiącami ćwiczących. A w Radomsku już 10 czerwcza odbędą się pierwsze zawody crossfit’owe "Athletes Clash".

Dyscyplina ta integruje sporty siłowe (m.in. podnoszenie ciężarów, trójbój) ze sportami wytrzymałościowymi (m.in. bieganie, wioślarstwo, kolarstwo, pływanie) oraz gimnastyczno-akrobatycznymi (m.in. podciągania, chodzenie na rękach, wyskoki). Główna rywalizacja polega na wykonaniu określonych zestawów ćwiczeń przygotowanych specjalnie przez organizatorów, które następnie należy wykonać jak najszybciej lub jak najwięcej razy w określonym czasie. Z jednej strony czyni to zmagania bardzo atrakcyjnymi, z drugiej wymaga przede wszystkim wszechstronności i siły woli zawodników, dlatego Crossfit jako sport przez wielu nazywany jest najcięższym fizycznie, jak i psychicznie zmaganiem, z jakim mieli styczność, przy czym duża część zawodników wywodzi się z innych sportów, które uprawiali wyczynowo.

Zawody odbędą się na Hali Sportowej przy ZSG nr 4 przy ul. św. Jadwigi Królowej (początek o godzinie 9.00). Zawodnicy zmierzą się w czterech dynamicznych konkurencjach, składających się z różnych ćwiczeń z wymienionych grup, przy czym zgodnie z jednym z mott Crossfit’owych – „Bądź przygotowany na nieoczekiwane”, o szczegółach konkurencji zawodnicy dowiedzą się na kilka minut przed ich startem.