Za nami "Otyliada 2017" [Aktualizacja]

13 marca 2017


Na krytej pływalni MOSiR trwa IV Ogólnopolski Maraton Pływacki „Otyliada 2017”. Bierze w nim udział około 100 osób, dzieci i dorosłych.

Tegoroczna „Otyliada” cieszyła się dużym zainteresowaniem miłośników pływania. Na liście zawodników znalazło się około 100 osób, w tym 31 dzieci do 12 roku życia. Maraton rozpoczął się o godz. 16.00. Wtedy do basenu wskoczyły dzieci. Najmłodsze z nich miały 5 lat.

Za udział w „Otyliadzie 2017” zawodnicy po ukończeniu pływania otrzymali identyfikator i certyfikat uczestnictwa, mini-medal, a specjalnymi nagrodami na każdej pływalni uhonorowani zostaną pływacy, którzy przepłynęli najdłuższy dystans, najstarsi, najmłodsi i najliczniejsze rodziny.

Nagrody za udział w maratonie najmłodszym uczestnikom wręczył prezydent Radomska Jarosław Ferenc.

- Cieszę się, że tak duża liczba osób bierze udział w „Otyliadzie”. Taki maraton jest bardzo dobrym sposobem na promowanie zdrowego stylu życia. Pływanie to przecież rodzaj sportu, który bardzo dobrze wpływa na organizm człowieka – zauważa prezydent.

W ubiegłym roku najlepszą pływaczką okazała się Natalia Lewandowska, która przepłynęła 25 km 250 m. Tym razem było podobnie.

Najwiecej kilometrów, bo aż 26 km 100 m przepłynęła Natalia Lewandowska, która tym samym ustanowiła rekord dystansu. Drugi był Michał Sewerynek, który przemierzył 24 km 100 m.

W kategorii kobiety doskonale poradziły sobie także: Anna Pażucha (22 km) oraz Paulina Ferenc (14 km). Wsród mężczyzn drugie miejsce zdobył Tadeusz Piotrowski (24 km), a na trzecie Bartłomiej Zagaj (21 km).

Najmłodszymi uczestnikami byli: Antonina Purgał oraz Łukasz Jurczyk z rocznika 2011.

Najstarszym pływającym okazał się Wojciech Zaskórski, który przepłynął dystans ponad 20 km.

Wszystkim uczestników "Otyliady 2017" gratulujemy i zapraszamy za rok.