XVII Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki.

16 lutego 2017


Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza nauczycieli i uczniów szkół do udziału w niezwykłym przedsięwzięciu, które organizujemy wraz z Wydziałem Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego oraz Łódzkim Towarzystwem Naukowym tj. w I Sesji Wyjazdowej XVII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki.

21 lutego 2017 r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbędą się wykłady prowadzone przez profesorów i adiunktów z Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Impreza skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ostatnich klas gimnazjalnych oraz osób dorosłych, a udział w niej jest bezpłatny.
Proponujemy dwa bloki wykładów do wyboru:


Blok I

- 8.15-10.00 - Góry w nowym świetle – tektonika płyt a procesy endogeniczne, prowadzący: dr hab. Piotr Czubla.
-10.15-11.15 - Botswana „perła Afryki” – wpływ warunków przyrodniczych na życie ludzi i gospodarkę kraju, prowadzący: dr hab. Agnieszka Rochmińska.

Blok II

- 11.30-12.30 - Groźne zjawiska pogodowe - fale upałów, trąby powietrzne, cyklony tropikalne. Częsty scenariusz naszej przyszłości?, prowadzący: mgr Luiza Wieczorek, dr hab. Agnieszka Podstawczyńska.
- 12.45-14.15 - Japonia – tradycja i nowoczesność, prowadzący: dr hab. Marek Barwiński

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc w Dziale Edukacji Kulturalnej MDK w Radomsku – tel. 44 683 52 55 lub mailowo: edukacja@mdkradomsko.pl