Wybrano koncepcję budowy kompleksu basenów

4 grudnia 2018


Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej omówiono dwie koncepcje budowy nowego kompleksu basenów, który powstanie przy ulicy Św. Jadwigi Królowej. Przedstawiamy koncepcję zarekomendowaną przez radnych.

Przypomnijmy, budowa kompleksu basenowego przebiegać będzie w formule zaprojektuj – wybuduj w ramach projektu pn. „Poprawa atrakcyjności turystycznej południowej części województwa łódzkiego poprzez budowę kompleksu obiektów sportowo-rekreacyjnych w Radomsku”. W skład kompleksu wchodzić będą trzy baseny kryte (sportowy, rekreacyjny, brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią zewnętrzną o długości min. 50 m oraz trzy wanny do hydromasażu), basen zewnętrzny wraz z wodnym placem zabaw (zjeżdżalnia rodzinna, palma, śmigło, tunel z kręgów), saunarium (sauna parowa, sucha, solna i infrared), park edukacyjny oraz strefa gościnna (pięć pokoi 4 osobowych z łazienkami oraz pięć pokoi 2 osobowych z łazienkami) z zapleczem gastronomicznym. Obiekt bedzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Kompleks będzie posiadał drogi dojazdowe i parking dla aut ososbowych i autokarów.

- Koncepcja, która uzyskała rekomendację rady miejskiej jest koncepcją modernistyczną, składającą się z prostych brył. Rzut budynku oparty jest na kwadracie, do którego przylegają dwie prostopadłościenne bryły. Materiały użyte w obiekcie to okładziny kamienne, kompozytowe w ciepłej kolorystyce - wyjaśnia architekt i projektant kompleksu Łukasz Majewski. - Najważniejszymi elementami kompleksu są niecki basenowe umożliwiające przeprowadzanie zawodów pływackich. Będą to: niecka o wymiarach 16 na 25 metrów z 6 torami pływackimi, mniejsza niecka szkoleniowa12,5 na 9,5 metra oraz brodzik. Oprócz tego basen będzie posiadał rynnę zewnętrzną, bezpłatny wodny plac zabaw oraz basen zewnętrzny z dużą rodzinną zjeżdżalnią. Nie zapominajmy o kawiarni zlokalizowanej na piętrze, dostępnej od części wewnętrznej jak i od zewnątrz - wylicza.

Przypominamy, że Urząd Marszałkowski wsparł inwestycję kwotą 7 362 699,99 zł, natomiast całkowity koszt inwestycji wyniesie zgodnie z umową 32 850 000,00 zł. Wniosek o dofinansowanie zadania został złożony w ramach osi priorytetowej VI Rewitalizacja i potencjał endogeniczny regionu, VI Rozwój gospodarki turystycznej, poddziałanie VI.2.1 Rozwój gospodarki turystycznej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Galeria