Wspólne plany na Miłaczki

14 września 2017


O problemach i oczekiwaniach mieszkańców dzielnicy Miłaczki rozmawiał dziś prezydent Jarosław Ferenc podczas spotkania, które odbyło się w Publicznym Przedszkolu nr 4 przy ul Kołłątaja.

Mieszkańcy podczas spotkania wskazywali głównie na potrzeby drogowe: nowe nawierzchnie jezdni, budowy chodników i oświetlenia ulicznego oraz ustawienie znaków ograniczających prędkość.
Inicjatorem spotkania był radny Rafał Dębski, który wspomniał, jak wiele przez ostatnie półtora roku udało się wykonać w dzielnicy.

- Wykonano kanalizację w ul. Kopiec, gruntowny remont ul. Norwida na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Topolowej, ul. Graniczna. Czekamy na dokończenie budowy kanalizacji na ul. Żytniej i Wesołej – wyliczał radny Dębski.

Wiele zadań jest jednak jeszcze do wykonania. Władze miasta mają świadomość rozmaitych potrzeb mieszkańców tej, jak i innych dzielnic.

- Największą bolączką niemal wszystkich dzielnic jest zniszczona nawierzchnia dróg, dlatego od ubiegłego roku stale zwiększamy środki na ich remonty. W tym roku jest to 2,5 mln złotych. Remonty cały czas trwają. W dzielnicy Miłaczki także. W ubiegłym roku wykonaliśmy tutaj kilka inwestycji. Jeszcze jest wiele do zrobienia, jak remont ul. Łukasińskiego, ul. Asnyka, i ul. PCK, ul. Norwida czy odwodnienie ul. Architektów. To są zadanie, które czekają nas w najbliższych latach – zapewnia prezydent Jarosław Ferenc. - Jest kilka spraw trudnych, ale pracujemy nad ich rozwiązaniem – dodaje.

Pomysłem na problem przekraczania prędkości przez kierowców, na co wskazywali mieszkańcy ma być stworzenie strefy mieszkalnej z ograniczeniem prędkości do 30 km/h w miejscach sugerowanych przez mieszkańców.

Mieszkańcy zwrócili również uwagę na potrzebę zagospodarowania pewnych fragmentów dzielnicy. Pomóc może nowy program, który ma ułatwić nabywanie działek pod budownictwo jednorodzinne. Szczegóły tego programu zostaną wkrótce przedstawione radnym miejskim.

Wszystkie prośby, sugestie oraz pomysły mieszkańców zostały zapisane i w miarę potrzeb oraz możliwości będą realizowane.

Galeria