Wsparcie dla Marcina

20 sierpnia 2017


Wielkie wsparcie dla Marcina, który w wypadku stracił nogę popłynęło dziś podczas parafialnego rodzinnego festynu charytatywnego, który odbył się dziś na placu kościelnym parafii św. Rocha w Stobiecku Miejskim.

Pomimo niesprzyjającej pogody na festynie pojawiło się wielu radomszczan chcących wspomóc 24-letniego Marcina Kalasińskiego, który uległ wypadkowi w pracy i stracił nogę. Podczas imprezy została przeprowadzona zbiórka do puszek. Dochód z festynu przeznaczony jest na zakup protezy nogi, a także na dalsze leczenie i rehabilitację.

W programie festynu znalazły się m.in. pokazy, występy oraz koncerty. Nie zabrakło także karaoke, zabaw dla dzieci i konkursów z nagrodami. A dla zgłodniałych gości przygotowano kawiarenkę ze słodkimi wypiekami i domowym smalcem oraz grill. Był także pokaz motocykli, badania ciśnienia i poziomu cukru we krwi oraz porady specjalistów.

- Jesteśmy mile zaskoczeni, ponieważ pomimo deszczowej pogody przyszło bardzo dużo mieszkańców dzielnicy, ale i całego miasta. Jeszcze nie wiemy ile udało nam się zebrać funduszy, ale mamy sygnały od naszych wolontariuszy, że zbiórka przebiega bardzo dobrze – podkreśla współorganizatorka festynu Magdalena Stępień.

Wśród gości festynu był także prezydent Jarosław Ferenc, który wyraził swoje wsparcie dla Marcina.
- Widok tylu mieszkańców chcących pomóc Marcinowi bardzo cieszy. Mam nadzieję, że dzięki tej akcji uda się zebrać kwotę, która pozwoli na zakup protezy i dalsze leczenie Marcina. Życzę mu zdrowia i szybkiego powrotu do pełnej sprawności – mówi prezydent Jarosław Ferenc.