Wspaniała zabawa, fajerwerki z umiarem

28 grudnia 2018


Powitajmy Nowy Rok wspólnie na Placu 3 Maja. Zabawa z DJ-em, koncert rockowy i pokaz sztucznych ogni to główne atrakcje miejskiego sylwestra.

Sylwestrowa zabawa z DJ-em rozpocznie się o godz. 22.00. W 2018 roku obchodziliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości, dlatego nawiążemy do tego wydarzenia podczas koncertu. Około 23.00 wystąpi zespół COLDLIGHT. Grupa wykona nowe aranżacje znanych rockowych przebojów, nawiązujących do wolności, oraz swoje utwory.

Przed północą noworoczne życzenia, a Nowy Rok przywitamy pokazem fajerwerków. Na miejskiego sylwestra zaprasza prezydent Radomska Jarosław Ferenc. Jednocześnie apeluje do mieszkańców, aby sami nie używali fajerwerków i petard. - Zapraszam radomszczan, aby uczestniczyli w jednym miejskim widowisku, gdzie efektom wizualnym będzie towarzyszył podkład muzyczny. Mam nadzieję, że wpłynie to na zmniejszenie ilości wystrzałów w innych częściach miasta – mówi prezydent.

W miejskim pokazie kładziemy nacisk na efekt wizualny, chcemy ograniczać huk oraz wszelkie odgłosy mogące budzić niepokój i strach wśród zwierząt. Między innymi dlatego zmieniliśmy miejsca startu ładunków na bardziej ustronne i osłonięte od zabudowań. Sam pokaz najlepiej widoczny będzie z Placu 3 Maja.

Informujemy też, że fajerwerków nie będzie można wnosić i odpalać na wydzielonym terenie imprezy wokół sceny. Zakaz dotyczy również spożywania alkoholu.

Regulamin imprezy