Wręczenie zezwoleń w Łódzkiej SSE

28 czerwca 2016


27 czerwca w siedzibie Łódzkiej Specjalnej strefy Ekonomicznej odbyło się uroczyste wręczenie zezwoleń na prowadzenie działalności.

Zezwolenia otrzymały : Isopak Poland, HSV i Cortizo. Wszystkie zakłady już działają w radomszczańskiej strefie. Wydane zezwolenia pozwolą zakładom na rozbudowę i zwiększenie produkcji. I tak Cortizo niebawem przystąpi do budowy nowej hali o powierzchni 8000m2 oraz zatrudni minimum 40 nowych osób. Isopak Poland na przyległej działce zrealizuje magazyn a HSV zainwestował w nowe maszyny co podniosło wydajność i jakość produkcji.

Strefa stała się obszarem silnego wzrostu gospodarczego i obserwujemy stałą intensyfikację zdolności produkcyjnych. Warto przypomnieć,  że Whirpool (Indesit) zwiększa nieustannie produkcję pralek i zmywarek, które stały się radomszczańską specjalnością. Jeszcze niedawno produkcja pralek i zmywarek wynosiła 2mln sztuk rocznie. Teraz poprzeczka jest postawiona zdecydowanie wyżej. Cel radomszczańskiej fabryki to 3,6mln sztuk pralek  i zmywarek.

 

  •  fot. Paweł Nowak/Materiały ŁSSE S.A.