Wojewoda łódzki z wizytą w Radomsku

28 stycznia 2016


Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, który był wczoraj gościem prezydenta Radomska Wiesława Kamińskiego, m.in. wizytował naszą strefę przemysłową, którą bardzo dobrze ocenił podczas rozmowy z radomszczańskimi dziennikarzami. Spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych z naszego miasta.

Spotkanie na strefie przemysłowej rozpoczęło się przy rozpoczętej kilka dni temu budowie nowoczesnej cynkowni. Wbrew obawom, że wkopanie symbolicznej łopaty było wyłącznie działaniem marketingowym, postępujące prace potwierdzają, że przedsiębiorca chciałby już w czerwcu rozpocząć tam produkcję. Przypominamy, że zakład planuje zatrudnienie do 100 osób, a przewidywane nakłady inwestycyjne wynoszą 21mln złotych.

Kilkadziesiąt osób, na co dzień aktywnie działających w organizacjach pozarządowych prowadziło ciekawą dyskusję z naszym gościem. Wielokrotnie podnoszono wartość różnego rodzaju społecznych działań. Nie omijano również problemów, które trzeba wielokrotnie pokonywać. Co ważne, zarówno Pan Wojewoda, jak też uczestniczący w rozmowie prezydent Wiesław Kamiński, mówili o rozwiązaniach, które już wkrótce mogłyby dopomóc i wzmocnić współpracę z samorządem.

Podczas wczorajszej wizyty wojewoda Zbigniew Rau spotkał się także z władzami powiatu, a swój pobyt w Radomsku zakończył składając wraz z prezydentem Kamińskim kwiaty przed pomnikiem Żołnierzy Wyklętych.

Wojewoda łódzki Zbigniew Rau odwiedza Radomsko. Po spotkaniu z władzami miasta planowana jest wizyta w radomszczańskiej podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Po południu wojewoda spotka się z organizacjami pozarządowymi.