Wigilijne spotkanie radomszczan

18 grudnia 2016


Bożonarodzeniowa szopka, żywe zwierzęta, otoczenie pięknie przystrojonych choinek - to magiczna i świąteczna atmosfera panująca 18 grudnia na Placu 3 Maja. Tradycyjnie podczas miejskiej wigilii, spotkali się radomszczanie, by złożyć sobie życzenia.

Na wspólnej wigilii zorganizowanej przez Miasto Radomsko, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Dom Kultury i Stowarzyszenie „Panaceum” nie mogło zabraknąć wspólnej modlitwy, kolędowania, szopki,  występów artystycznych oraz jasełek w wykonaniu przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 1 w Radomsku. 

- Przychodzę tutaj co roku, bo jest magiczny klimat na Placu 3 Maja. Lubię to miejsce, zwłaszcza o tej porze roku. Spotykam tu znajomych. Jest wiele atrakcji: kiermasz świąteczny, szopka, występy przedszkolaków, no i te piękne żywe choinki. Jest tutaj gorąca świąteczna atmosfera i nie przeszkadza mi, że jest zimno - powiedziała jedna z mieszkanek miasta.

Wspólne spotkanie było także okazją do złożenia sobie życzeń i przełamania się opłatkiem.
- Życzę, aby Święta Bożego Narodzenia były czasem spokoju i miłości, rodzinnego ciepła i wspólnych spotkań w gronie bliższej i dalszej rodziny. Żebyśmy sobie okazywali to, co najważniejsze - sympatię wobec nas samych – radomszczan, żebyśmy byli w te święta po prostu razem - mówił Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc.

Świątecznemu spotkaniu towarzyszył bożonarodzeniowy kiermasz, który został zorganizowany przez radomszczańskie szkoły, organizacje pozarządowe, Środowiskowy Dom Samopomocy i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Kiermasz świąteczny potrwa jeszcze do jutra. Od godziny 12.00 do 17.00 na stoiskach będzie można kupić przepiękne ozdoby świąteczne, stroiki, a także miody i ciasta.