Wigilia u "Koniczynki"

20 grudnia 2016


Tegoroczne spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” było wyjątkowe, bo spędzone w nowej siedzibie - Centrum Terapii. I choć wiele już udało się zrealizować, to na „Koniczynkę” czekają kolejne marzenia do spełnienia. Dlatego wszystkie wypowiedziane dziś przez gości spotkania życzenia po prostu muszą się ziścić.

Członkowie Stowarzyszenia „Koniczynka” jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia spotykają się przy wspólnym wigilijnym stole ze swoimi przyjaciółmi, którzy na co dzień wspierają działania organizacji. Tym razem spotkanie odbyło się w świetlicy uruchomionego w tym roku Centrum Terapii dla osób niepełnosprawnych.

Prezes „Koniczynki” Katarzyna Chybała złożyła wszystkim przybyłym gościom serdeczne życzenia na święta oraz na nadchodzący Nowy Rok. Wysłuchano także słów Nowego Testamentu mówiące o narodzinach Syna Bożego. Potem nadszedł czas na wigilijny posiłek przygotowany przez członków Stowarzyszenia oraz terapeutów pracujących w Centrum.

Marzeniem "Koniczynki" na 2017 rok  jest, m.in. wyposażenie sali doświadczania świata oraz budowa Zakładu Aktywizacji Zawodowej w Dmeninie. Dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach te marzenia z pewnością się spełnią.