Wieczór pełen sportowych emocji. II Radomszczańska Gala Sportów Walki za nami

15 kwietnia 2018


II Radomszczańska Gala Sportów Walki przeszła do historii. Kibice zasiadający w Miejskiej Hali Sportowej obejrzeli 8 walk w formułach: K1, MMA i MUAY THAI. Wśród zawodników radomszczanie: Mariusz Rozpędzki i Łukasz Sadawa – zwycięzcy.

Kto oczekiwał po wczorajszym wieczorze dużej dawki emocji, na pewno się nie zawiódł. Nie zawiedli zawodnicy, którzy  dostarczyli kibicom mnóstwo dobrych sportowych emocji. Nie zawiedli też kibice, którzy mocno dopingowali swoich faworytów.

Jako pierwsi na ringu stanęli: Paweł Obstój i Lubo Rusnak (Słowacja). Walka przeprowadzoną w formule Muay Thai wygrał  Słowak.
Druga walka równie z w formule Muay Thai była niezwykle emocjonująca, szczególnie dla radomszczan, bo na ringu spotkali się: Mariusz Rozpędzki i Robert Lepeta (Słowacja). Mariusz pokazał prawdziwą klasę. Widać było, że jest od swojego przeciwnika mocniejszy. Po serii ciosów Mariusza Słowak został pokonany.
Trzecia walka należała do zawodnika z Ukrainy Aleksandra Fiodorova, który pokonał Polaka Łukasza Mielczarskiego. W kolejnej walce niepokonany był radomszczanin - Łukasz Sadawa, który wygrał na punkty z Josefem Hurakiem ze Słowacji.
Niezwykłych emocji dostarczyła walka w formule MMA, w której na ringu zmierzyli się: Damian Tarabasz z Gdyni i Roman Bielogunov z Ukrainy. Po mocnych ciosach Ukrainiec padł na ring, po czym opuścił halę w towarzystwie ratowników medycznych.
Do najkrwawszej walki należało natomiast starcie w formule MMA Ireneusza Cholewy i Laurynasa Urbanaviciusa z Litwy. Zawodnicy, długo nie dawali za wygraną, jednak ostatecznie na punkty wygrał Litwin.
Walka pań w formule Muay Thai również nie należała do spokojnych. Słowaczka Lucia Krajcovic pokonała Włoszkę Laurę Pileri, ponieważ ta doznała kontuzji.
Walka wieczoru w formule K1, w której starli się: Norbert Anzorge i Tomas Klimacek (Słowacja) zakończyła się sukcesem Polaka, który zdeklasował przeciwnika posyłając go mocnym ciosem w głowę na deski.

Podczas wieczoru nie zabrakło także artystycznych wrażeń. Na początku Gali zaprezentowała się wokalistka – Karolina Derwisz, a między walkami na ringu swój talent taneczny pokazały dziewczyny z Grupy Taneczno-Akrobatycznej Kolejorz Girls Studio z Poznania.

Radomszczańska Gala Sportów Walki znów okazała się sukcesem. Prezydent Miasta Radomsko dziękując wszystkim za udział w wydarzeniu zapowiedział kolejną edycję Gali Sportów Walki.
Do zobaczenia za rok!

Galeria