W nagrodę do Brukseli

16 stycznia 2017


Weronika Zarębska z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Radomsku pojedzie do Brukseli. Wyjazd studyjny to to nagroda specjalna w V edycji Konkursu Plastycznego "Europejska Bombka".

Konkurs organizuje łódzkie biuro europosła Jacka Saryusz-Wolskiego. Na tegoroczną edycję prace nadesłało ponad 200 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Łodzi i województwa łódzkiego.

Weronika Zarębska w swojej pracy "Zimowa podróż po Europie" ukazała najcenniejsze zabytki krajów Unii Europejskiej. Wykorzystała takie materiały jak styropian, farby, brokat, sznurek.

W kategorii I (Szkoły Podstawowe) pierwsze miejsce zdobyła praca Natalii Gonery ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomsku. Do przygotowania pracy „Jezus w Europie” wykorzystała plastik, farby, sznurek, sianko, papier, kredki, mazaki, wstążki. Jury doceniło ją za integralność i precyzyjne ujęcie symboliki świąt Bożego Narodzenia z akcentami unijnymi.

Nagrody w imieniu europosła wręczyła 13 stycznia przedstawicielka biura poselskiego Jacka Saryusz-Wolskiego - Agata Roksela.