VI Maraton Niepodległości zakończony

12 listopada 2017


Zakończono VI edycję Maratonu Niepodległości. Ogłoszenie wyników maratonu nastąpiło pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Radomsku.

Maraton Niepodległości z roku na rok przyciąga co raz więcej uczestników chcących na sportowo uczcić rocznicę odzyskania niepodległości. W VI edycji maratonu udział wzięło łącznie 69 uczestników, dziewięciu z nich udało się pokonać 100 kilometrową trasę, sześciu przeszło 75 kilometrów natomiast  51 osób pokonało 50 kilometrowy dystans.

Organizowany przez XV Błękitny Szczep Drużyn Środowiskowych w Radomsku Maraton Niepodległości to impreza o charakterze wyczynowym, ale przygotowana przede wszystkim z myślą o miłośnikach pieszych wycieczek o średnim przygotowaniu kondycyjnym. Maraton nie jest wyścigiem pomiędzy uczestnikami, a jedynie formą uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości. Celem maratonu jest również praca nad swoim charakterem, pokonywaniem granicy swoich możliwości fizycznych i psychicznych, a przede wszystkim miłym spędzeniem kilkunastu godzin w gronie przyjaciół.