Uzdolnieni uczniowie otrzymali stypendium od prezydenta

20 października 2016


Dziś w sali obrad urzędu miasta Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Radomsku Markiem Rząsowskim wręczył stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

Stypendia Prezydenta Miasta Radomsko przyznawane są w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu Miasta Radomsko”. W ten sposób miasto wyróżnia uczniów, którzy osiągnęli znaczące wyniki naukowe i artystyczne, poprzez wysoką średnią ocen czy też udział w konkursach i olimpiadach na szczeblach wojewódzkich, ogólnopolskich.

- Jesteście solą Radomska – mówił podczas uroczystości prezydent Ferenc, dziękując uczniom za ich wysiłek i wytężoną pracę w osiągnięciu wysokich wyników. - Jesteśmy dumni,  że młodzi radomszczanie swoimi wybitnymi dokonaniami rozsławiają nasze miasto, nie tylko w regionie, ale i w całej Polsce – dodał.

Uczniowie którzy otrzymali stypendium:

l.p.  Nazwisko i imię ucznia       Szkoła           Rodzaj stypendiów
1.    ArczewskaZofia               ZSG4 V PSP        ARTYSTYCZNE
2.    Arczewski Szymon          ZSG4 VI PSP       ARTYSTYCZNE
3.    Barańska Aleksandra      ZSG3 III PG         NAUKOWE
4.    Bojarska Sara                   ZSG3 II PG          ARTYSTYCZNE
5.    Cieciura Stanisław           ZSG7 V PSP       ARTYSTYCZNE
6.    Dubielski Maciej               ZSG3 VI PSP      NAUKOWE
7.    Dygudaj Iga                       ZSG4 III PG        ARTYSTYCZNE
8.    Dziegieć Agata                 ZSG3 III PG        NAUKOWE
9.    Dziegieć Maria                 ZSG4 VI PSP      NAUKOWE
10.    Dziegieć Natalia            ZSG3 VI PSP      ARTYSTYCZNE
11.    Gaik Alicja                      ZSG3 VI PSP      NAUKOWE
12.    Garbaciak Jędrzej         ZSG4 III PG        NAUKOWE
13.    Gawęcki Borys               ZSG4 I PG          ARTYSTYCZNE
14.    Iglantowicz Julia           ZSG2 VI PSP      NAUKOWE
15.    Iskrzyński Dominik       ZSG2 III PG         NAUKOWE
16.    Iwanowicz Martyna      ZSG7 III PG         NAUKOWE
17.    Jasiorowski Dawid       ZSG4 VI PSP       NAUKOWE
18.    Jędrych Aleksandra     ZSG7 III PG          NAUKOWE
19.    Kierasińska Magdalena    ZSG7 V PSP    ARTYSTYCZNE
20.    Klekowski Seweryn       ZSG5 III PG          ARTYSTYCZNE
21.    Klimczyk Agata             ZSG7 III PG           NAUKOWE
22.    Kokoszczyńska Lidia    ZSG5 V PSP      ARTYSTYCZNE
23.    Kowalczyk Julia             ZSG5 III PG       ARTYSTYCZNE
24.    Kowalczyk Kacper         ZSG5 VI PSP        NAUKOWE
25.    Krogulec Maciej             ZSG3 III PG           NAUKOWE
26.    Kucharczyk Mateusz     ZSG4 III PG          NAUKOWE
27.    Kuder Katarzyna            ZSG3 III PG           NAUKOWE
28.    Lewandowska Natalia    I LO kl. I                NAUKOWE
29.    Łuszczyn Maria             ZSG7 I PG              NAUKOWE
30.    Majchrzak Nikola         ZSG7 V PSP         ARTYSTYCZNE
31.    Malicki Mikołaj            ZSG2 III PG             NAUKOWE
32.    Mazur Weronika          ZSG4 I PG               ARTYSTYCZNE
33.    Miara Patrycja             ZSG3 II PG              ARTYSTYCZNE
34.    Mossur Igor                  ZSG3 V PSP          NAUKOWE
35.    Nowak Adrianna          ZSG4 II PG            ARTYSTYCZNE
36.    Orzechowska Julia      ZSG4 VI PSP         NAUKOWE
37.    Piasecka Natalia          ZSG4 III PG           NAUKOWE
38.    Pichit Klaudia               ZSG7 III PG           NAUKOWE
39.    Piotrowska Maja          ZSG2 VI PSP        NAUKOWE
40.    Rudawski Szymon      ZSG2 III PG           NAUKOWE
41.    Rutkowski Michał       ZSG4 II PG       ARTYSTYCZNE
42.    Smużyńska Natalia    ZSG4 II PG       ARTYSTYCZNE
43.    Sokołowska Julia      ZSG4 IV PSP    ARTYSTYCZNE
44.    Stefańska Julia            ZSG5 III PG         NAUKOWE
45.    Stępień Karolina        ZSG5 V PSP          NAUKOWE
46.    Szwed Piotr                 ZSG4 III PG          NAUKOWE
47.    Szymczykiewicz Maciej    ZSG3 II PG    NAUKOWE
48.    Wideryńska Aleksandra    ZSG1 VI PSP    NAUKOWE
49.    Zając Hanna                       ZSG4 V PSP    NAUKOWE
50.    Zakrzewska Żaneta           II LO kl. I          NAUKOWE
51.    Zarębska Weronika    PSP3 VI PSP     ARTYSTYCZNE
52.    Zatoń Daniel    ZSG2 III PG    NAUKOWE
53.    Zielińska Marta    PSP3 VI PSP    NAUKOWE
54.    Sambor Emilia    Ecole de Danse de L’Opera national de Paris    NAGRODA SPECJALNA

Gratulujemy!