Uniwersytet Dziecięcy zaprasza

20 września 2016


Fundacja Aktywne Centrum Edukacji „Uniwersytet Otwarty Dla Każdego” zaprasza dzieci od 6 do 12 lat do Uniwersytetu Dziecięcego.

Co to jest galaktyka? Co oznacza syczenie węża? Ile lat żyją żółwie? Dlaczego jesteśmy podobni do mamy i taty? Dlaczego niebo jest niebieskie a trawa zielona? Czy nasze ciało działa jak komputer?  Dlaczego ptaki składają jaja? Czemu woda jest mokra? Dlaczego meduzy parzą? Czy tygrysy są dobrymi ojcami? Jak będzie wyglądał świat za 1000 lat?

Uniwersytet Dziecięcy pozwoli odpowiedzieć na te oraz inne nurtujące pytania dzieci i zaspokoić ich ciekawość. Wykłady połączone z demonstracją lub pokazem multimedialnym, będą dotyczyć interesujących tematów ze wszystkich dziedzin nauki: fizyki, astronomii, historii, biologii, nauk technicznych, humanistycznych i innych.

Mile widziane są także dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Dla nich oraz ich rodziców Uniwersytet Dziecięcy przygotował rodzinne zajęcia edukacyjne i grupy zabawowe, jak „Gimnastyka dla smyka”, „Jak się bawić z dziećmi” oraz „Czytamy i tworzymy teatr”.

Zapisy na Uniwersytet Dziecięcy przyjmowane są w siedzibie Fundacji ACE przy ul. Wyszyńskiego 27:
- wtorek, środa, czwartek od 9.00 -12.00
- wtorek, czwartek od 16.30 -19.00

e-mail: udradomsko@wp.pl

Zapraszamy.

Uniwersytet Dziecięcy ACE