Uczniowie ZSG nr 3 działają bezpiecznie, ratują życie i dostają nagrody

8 czerwca 2016


W ostatnich tygodniach uczniowie ZSG nr 3 wzięli udział w dwóch konkursach dotyczacych bezpieczeństwa. Dzięki uczestnictwu udało im się zdobyć nagrody.

4 czerwca w Bydgoszczy gimnazjaliści z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 3 w Radomsku uczestniczyli w finale IV Ogólnopolskiego Konkursu "Działam bezpiecznie". W skład drużyny weszli: Patrycja Miara, Małgorzata Nieznańska z kl. II b i Maciej Krogulec z kl. III a. 

Celem konkursu jest doskonalenie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, kształtowanie prawidłowych reakcji wobec osób poszkodowanych, poczucia odpowiedzialności za zdrowie, życie własne i innych. 

Drużyna otrzymała Nagrodę Kuratora Oświaty Kujawsko-Pomorskiego.

Wcześniej, 21 maja br. w Bydgoszczy drużyna ZSG nr 3 wzięła udział w X Ogólnopolskim Finale Konkursu "Ratujemy życie".

Celem konkursu jest: popularyzacja wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy, doskonalenie praktycznych umiejętności oraz kształtowanie reakcji i relacji wobec osób poszkodowanych.

Zakres tematyczny konkursu to pierwsza pomoc w: zranieniach, krwotokach, obrażeniach układu kostnego, omdleniach, utracie przytomności, utonięciach, oparzeniach i zachłyśnięciach.

Drużyna w składzie: Małgorzata Witkowska, Natalia Pierzak i Maciej Dubielski z kl. VI a zajęła IV. miejsce w konkursie i dodatkowo otrzymała nagrodę Wojewody Pomorsko-Kujawskiego.

Wielkie brawa!

Opiekunem ratowników była p. Anetta Łacisz.