Święto radomszczańskich rzemieślników

19 marca 2017


Radomszczański Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców 19 marca obchodzi swoje święto. To dzień św. Józefa, patrona Cechu i stolarzy. 

Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radomsku, szczególnie Sekcji Stolarzy, odprawiona w kolegiacie św. Lamberta. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele władz miejskich - prezydent Radomska Jarosław Ferenc, wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch i przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Gębicz. 

Po mszy rzemieślnicy, przedsiębiorcy i goście przenieśli się do siedziby Cechu przy ul. Reymonta na skromny poczęstunek. Wcześniej Starszy Cechu, Waldemar Gołąb, przyjął życzenia od władz miasta i powiatu.

W liście gratulacyjnym skierowanym do rzemieślników i przedsiębiorców, a przekazanym Starszemu Cechu, prezydent napisał: „(...)Św. Józef to wzór m.in. pracowitości, sprawiedliwości i cierpliwości. Jestem przekonany, że takie zalety posiadają również rzemieślnicy i przedsiębiorcy zrzeszeni w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radomsku. Kontynuują oni wielowiekową tradycję rodzimych stolarzy i przedstawicieli innych rzemieślniczych profesji.(…) Na ręce Pana chcę przekazać najserdeczniejsze życzenia, by firmy zrzeszone w obecnym Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców – jednoosobowe, rodzinne i te duże - rozwijały się, tworzyły wiele dobrych miejsc pracy dla radomszczan, odnosiły sukcesy i zdobywały prestiżowe nagrody w ogólnopolskich konkursach branżowych”.