Strzeleckie sukcesy Wiktora Blady

6 listopada 2017


W miniony weekend w Łebie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa w Strzelaniu Pneumatycznym "BALTIC CUP 2017". Zawodnik Okręgowego Klubu Strzelectwa Sportowego „10-ka” zdobył dwa złote medale.

W składzie kadry województwa łódzkiego w zawodach uczestniczyli zawodnicy Okręgowego Klubu Strzelectwa Sportowego „10-ka” Wiktor Blada oraz Kuba Gal, biorący udział w konkurencji „pistolet pneumatyczny młodzików”. W konkurencji tej startowało 31 zawodników z kraju i z Litwy, a formuła zawodów przewidywała dwa niezależne starty.

Dla Wiktora Blady, aktualnego Mistrza Polski, był to kolejny bardzo udany występ. Wiktor dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium potwierdzając doskonałą formę i zasłużony prymat wśród zawodników z kraju i zagranicy. W pierwszym starcie w piątek 3 listopada wystrzelał 278 pkt,  natomiast w drugim starcie, w niedzielę 5 listopada Wiktor ustanowił swój rekord życiowy - 281 pkt. Dwa złote medale to olbrzymi sukces Wiktora.

Dla Kuby Gala był to pierwszy występ na zawodach tak wysokiej rangi. W pierwszym, piątkowym strzelaniu Kuba wystrzelał życiowy rekord - 263 pkt zajmując 10 miejsce, a w niedzielnej rywalizacji uzyskał 257 pkt plasując się na 19 miejscu. Wyniki Kuby oraz nabyte na zawodach doświadczenia rokują bardzo dobrze na sezon 2018.