Strażacy podsumowali miniony rok

31 stycznia 2018


Dziś w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku odbyła się narada roczna podsumowująca działalność jednostki w 2017 roku. Spotkanie było także okazją do pożegnania st. bryg. mgr inż. Marka Jankowskiego, który na początku roku został powołany na stanowisko Zastępcy Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Co roku radomszczańscy druhowie spotykają się, aby przedstawić sprawozdanie z zakresu bezpieczeństwa pożarowego powiatu radomszczańskiego oraz działalności Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku na rzecz poprawy bezpieczeństwa. 

W naradzie oprócz przedstawicieli PSP oraz Ochotniczej Straży Pożarnej wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji, które na co dzień współpracują ze strażą pożarną.

Podczas spotkania omówiono m.in. statystyki zdarzeń na terenie powiatu radomszczańskiego. W 2017 doszło do 1600 zdarzeń, z czego 327 stanowiły pożary, 1201 to miejscowe zagrożenia, do których zalicza się m.in. interwencje związane z wypadkami czy klęskami żywiołowymi. 72 przypadki stanowiły alarmy fałszywe. Podczas pożarów 7 osób zostało rannych, odnotowano także 3 ofiary śmiertelne.

Strażakom KP PSP w minionym roku najbardziej zapadło w pamięć załamanie pogody z 19 kwietnia. Intensywne opady mokrego ciężkiego śniegu, które spowodowały przerwy w dostawie prądu, powaliły drzewa i spowodowały wiele innych uszkodzeń, angażując ogromne siły zarówno strażaków PSP jak i druhów ochotników.

Narada była także okazją do podziękowań skierowanych do samorządów oraz instytucji współpracujących ze strażą na wielu płaszczyznach. Szczególne podziękowania popłynęły w stronę druhów OSP, którzy są niezastąpionym partnerem w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Po podsumowaniu roku oraz przedstawianiu planów na kolejny rok, przyszedł czas na pożegnanie długoletniego Komendanta KP PSP w Radomsku Marka Jankowskiego, który awansował na stanowisko Zastępcy Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.
Gratulacje oraz podziękowania za współpracę, zaangażowanie oraz sumienność w wykonywaniu obowiązków komendantowi Jankowskiemu przekazał Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc wraz z wiceprezydent Małgorzatą Kańską-Kipigroch.

Galeria