STER z „Elektryka” w finale

14 marca 2016


STER z „Elektryka” w finale

 Uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku, działający w Szkolnym Kole Entuzjastów Reklamy, uczestniczyli w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Rozwój ma wiele twarzy”. Przygotowana przez nich kampaniaspołeczna została doceniona przez jury - zajęła 2. miejsce.  Uczniowie realizowali zadanie konkursowe pod kierunkiem pań: Barbary Dziubek, Eweliny Hofman oraz Joanny Zatońskiej. Prace nad stroną techniczną nadzorował pan Paweł Nowakowski.

Uroczysta ceremonia rozdania nagród odbyła się 10 marca 2016 roku w Warszawie. Uczestniczyli w niej: Witold Naturski, szef Działu Informacji i Komunikacji Społecznej w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce oraz przedstawiciele Centrum Edukacji Obywatelskiej (współorganizatora konkursu) iGrupy Zagranica (instytucja partnerująca).

Do konkursu pod hasłem „Rozwój ma wiele twarzy” zgłosiło się kilkadziesiąt zespołów ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zadaniem uczniów było zaplanowanie, przeprowadzenie i zmierzenie efektów kampanii społecznej, która miała ukazywać ideę współpracy rozwojowej i zachęcać odbiorców do zaangażowania się w inicjatywy na rzecz rozwoju. Kampanię należało przeprowadzić z wykorzystaniem dwuminutowego spotu.

- W tym roku temat konkursu – nawiązujący do Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju 2015 – był trudny – podkreślił, podczas inauguracyjnego przemówienia, Witold Naturski - szef Działu Informacji i Komunikacji Społecznej w PKE. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych do ścisłego finału zakwalifikowało się pięć drużyn, w tym zespół z „Elektryka”. Prace konkursowe oceniali m. in.: Ewa Duda-Maciejewska (marketingowiec i socjolog, wykładowca SWPS, członkini Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR), Katarzyna Pszczoła (Koordynator Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce), Magdalena Trojanek (Grupa Zagranica), Sylwia Żmijewska-Kwiręg (Centrum Edukacji Obywatelskiej).