"Zawsze w rodzinnej ziemi" - promocja tomiku Stanisławy Krawczykowskiej

28 września 2016


We wtorek 27 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się promocja tomiku wierszy pt. "Zawsze w rodzinnej ziemi" autorstwa Stanisławy Krawczykowskiej.

Jest to już czwarta publikacja Stanisławy Krawczykowskiej. W 2010 roku ukazał się tomik wierszy pt. „Słowa sercem pisane”, w 2012 roku ukazał się tomik wierszy pt. „Co było jest i być może”, a w 2014 roku ukazała się książka pt. „Co było wybaczyć można lecz zapomnieć trudno”.

Wtorkowy wieczór był okazją do wysłuchania niezwykle ciepłych poetyckich utworów, mówiacych o miłości i tęsknocie do lat młodości, a także rodzinnej ziemi, która dziś nie wyglada już tak samo jak dawniej.

Oto fragment wstępu:
Od dziesięciu lat piszę wiersze i opowiadania. Wszystkie zapamiętane historie opowiadane przez rodziców, sąsiadów i przypadkowe osoby przelewam na papier i w ten sposób staram się upamiętnić otaczającą mnie rzeczywistość. Swoje życiowe doświadczenie pragnę przekazać pod rozwagę każdemu, szczególnie polecam młodym ku przestrodze. Wiele czeka na nas pokus i łatwo utracić godność człowieka. Historia czasu przypomina i daje wyobraźnię o życiu społecznym i rodzinnym, pokazuje jak żyli nasi przodkowie, jak pracowali i czego dokonali. Staram się również opisać ludzi ze środowiska wiejskiego, gdyż każdy z nas może znaleźć tam swoje korzenie.