Spotkanie z Bronką Nowicką

12 stycznia 2018


W sobotę 13 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbędzie się spotkanie z Bronką Nowicką, na które serdecznie zapraszamy.

Z okazji 50-lecia istnienia Miejskiego Domu Kultury w Radomsku rozpoczyna się cykl spotkań z osobami, które współtworzyły artystyczną historię domu. Już w najbliższą sobotę 13 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z Bronką Nowicką. Laureatka nagrody NIKE 2016 należała do grupy, która kiedyś tworzyła w MDK Scenę Poezji. Podczas rozmowy nie zabraknie prezentacji fragmentów najnowszych publikacji pisarki.

Przypomnijmy, że pochodząca z Radomska artystka jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Jest autorką etiud filmowych m.in. „Tristis”, która była nagradzana na międzynarodowych festiwalach szkół filmowych. Reżyserowała również spektakle teatralne w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatrze Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie i Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Spotkanie odbędzie się w sali kameralnej. Wejściówki dostępne są w kasie Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.