Sport połączył pokolenia

18 listopada 2017


Witold Rybak najlepszy wśród seniorów, a Dawid Służewski – wśród juniorów. Rodzice, dzieci, dziadkowie wspólnie rywalizowali podczas I Międzypokoleniowego Turnieju Łuczniczego pod Patronatem Prezydenta Miasta Radomsko. 

Nagrody wręczali prezydent Jarosław Ferenc i szefowa RUTW „Wiem więcej” Anna Kapuściarek. Integracja środowisk seniorskich i juniorskich wokół sportu, wyłonienie najlepszych łuczników w obu grupach wiekowych oraz stworzenie możliwości rywalizacji sportowej pomiędzy młodzieżą a seniorami. To cele I Międzypokoleniowego Turnieju Łuczniczego pod Patronatem Prezydenta Miasta Radomsko. W pełni zrealizowane. W zawodach, zorganizowanych przez Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku "Wiem więcej", Miasto Radomsko oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku wystartowało około 30 zawodników – seniorów i juniorów. Była też zabawa, taniec i pyszny bigos. Seniorzy zaprosili prezydenta do tańca i oddania strzałów do tarczy. Jarosław Ferenc przyznał, że z łuku strzelał po raz pierwszy.

Turniej odbył się w sali MOSiR przy ul. Kościuszki 3. Rozgrywany był w dwóch konkurencjach: strzelanie do tarczy 80x80 cm w dwóch seriach z dystansu 7 metrów (łucznik oddawał pięć strzałów w serii z czego trzy najlepsze były liczone do punktacji) oraz strzelanie do trzech tarcz 22x22 cm umieszczonych jedna pod drugą z dystansu 5 metrów (łucznik oddawał tylko 3 strzały - po jednym do każdej tarczy). O wyniku zdecydowała suma punktów uzyskanych w obu konkurencjach. 

Wśród seniorów najlepsi byli: Witold Robak, Anna Sewerynek, Jadwiga Stankiewicz, wśród juniorów: Dawid Służewski, Michał Gala, Zofia Gładka.