Sala wspomnień w PSP nr 1

29 marca 2019


Maszynę do pisania, wyposażenie ciemni fotograficznej, obrazy sakralne, maszynę do szycia, sprzęt rolniczy i wiele innych przedmiotów, których używali nasi rodzice i dziadkowie zgromadzono w Szkolnej Sali Wspomnień w PSP nr 1.

Zaaranżowano też dawną sypialnię, salon, kuchnię i łazienkę. Oficjalne otwarcie szkolnego muzeum odbyło się w piątek 29 marca. Na uroczystości w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 obecni byli m.in. prezydent Radomska Jarosław Ferenc, dyrektor Muzeum Regionalnego Krzysztof Zygma. Również osoby, które przyczyniły się do powstania ekspozycji, np. znany radomszczański nauczyciel i kolekcjoner Józef Medwid podarował wyposażenie ciemni fotograficznej. Wiele eksponatów przekazali słuchacze UTW „Wiem Więcej” i uczniowie szkoły.

Nie zabrakło podziękowań, dyrektor PSP nr 1 Marek Biesiada szczególnie dziękował nauczycielkom, które stworzyły szkolne muzeum: Grażynie Skupińskiej, Dorocie Barańskiej, Jolancie Ślęzak, Elżbiecie Dudzie-Fajkowskiej i Małgorzacie Gołczyk.

Eksponaty zgromadzone w Szkolnej Sali Wspomnień, mogą podziwiać nie tylko uczniowie PSP nr 1. Wszyscy zainteresowani zasięgną informacji w sekretariacie i na świetlicy.