Rusza Przystanek Historia

14 grudnia 2015


Inauguracja Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” – Radomsko, 15 grudnia 2015.

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi zaprasza na inaugurację działalności Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” w Radomsku. Uruchomione zostanie przy siedzibie Muzeum Regionalnego w Radomsku (ul. Narutowicza 1) w ramach formuły Przystanku Historia, którą realizuje w całej Polsce Instytut Pamięci Narodowej.

W kraju działa już kilkanaście Przystanków, a ich celem jest popularyzowanie wiedzy o historii najnowszej regionów i kraju oraz edukacja historyczna. W Centrum odbywać będą się comiesięczne spotkania dla wszystkich zainteresowanych historią: wykłady, promocje publikacji IPN, seminaria, pokazy filmowe, warsztaty metodyczne dla nauczycieli, lekcje historii.

Na pierwsze spotkanie 15 grudnia 2015 r. (wtorek) o godz. 13.00 zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Zaprezentujemy Państwu przygotowaną przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi publikację, która z pewnością będzie przydatna w pracy z mapą historyczną: puzzle edukacyjne „IV rozbiór Polski”.