Rozstrzygnięto Konkurs Wokalny „Mikrofon 2017”

5 marca 2017


Uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu Wokalnego „Mikrofon 2017” połączone z  koncertem laureatów odbyło się 5 marca w Miejskim Domu Kultury.

Tegoroczna edycja „Mikrofonu” podobnie jak w latach poprzednich cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży nie tylko z Radomska. W 2017 roku udział w konkursie wzięło blisko 100 osób, które rywalizowały w czterech kategoriach wiekowych.

Komisja w składzie: Mariola Sobala, Maciej Kowalczyk oraz Piotr Grabas, postanowiła przyznać następujące miejsca:

W kategorii kl. I - III  (30 wykonawców)

I miejsce – Ksaweremu Bednarkowi  z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Radomsku
II miejsce ex aequo – Katarzynie Kowalczyk z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, Bartoszowi Bąkowi z Zespołu Szkół w Kłomnicach.
III miejsca Komisja nie przyznała.

Wyróżnienia otrzymali:
- Bartosz Kuchta z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu im. Jana Justyny w Moszczenicy.
- Jakub Sobczyk z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomsku
- Zuzanna Chrząstek z Zespołu Wokalno – Instrumentalnego „Tęczowe Nutki” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku     

W kategorii kl. IV - VI  (32  wykonawców)

I miejsce – Oliwii Kopiec z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku.
II miejsce – Kindze Bąbol z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu im. Jana Justyny w Moszczenicy.
III miejsce – Magdalenie Kierasińskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7
w Radomsku.
                                                                                        
Wyróżnienia otrzymali:

- Anna Olejniczak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomsku
- Barbara Moroń z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Pławnie
- Julia Drożdżyńska z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach
 
W kategorii kl. gimnazjalne (21  wykonawców)

I miejsce – Malwinie Wojciechowskiej z Gimnazjum Miejskiego im. Jana Pawła II
w Głownie
II miejsce ex aeuqo – Weronice Nowak z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu im. Jana Justyny w Moszczenicy i Marii Markiewicz z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach
III miejsce – Michałowi Makowskiemu z Publicznego Gimnazjum w Dziepłóci
                              
Wyróżnienia otrzymały:

- Emilia Rokita z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach
- Katarzyna Utratna z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach
- Dominika Musiał z Publicznego Gimnazjum w Gidlach
- Zuzanna Krzywaźnia z Gminnego Ośrodka Kultury w Kleszczowie

W kategorii kl. ponadgimnazjalne (11 wykonawców)

I miejsca Komisja nie przyznała.
II miejsce – Karolinie Łuszczynie – Nowickiej z Zespołu Wokalno – Instrumentalnego „Impresja” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku
III miejsce ex aeuqo – Adriannie Moroń z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku
i Michalinie Iwańskiej – Sosnowskiej z Łowicza

Wyróżnienia otrzymali:

- Katarzyna Błaszczyk z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach.
- Adam Stankiewicz z III liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego
w Piotrkowie Trybunalskim.