Rozpoczynamy integracyjne warsztaty filmowe

20 sierpnia 2019


Już jutro do Radomska przyjedzie młodzież z Ukrainy, która wraz z rówieśnikami z naszego miasta weźmie udział w warsztatach filmowych pt. „Letnia Szkoła Filmowa w Radomsku”

Zajęcia odbywają się ramach programu Narodowego Centrum Kultury. Młodzież samodzielnie opracuje scenariusze i zrealizuje filmy na podstawie wiedzy zdobytej podczas warsztatów reżysersko-scenariuszowych. Tworzenie dzieła poprzez zabawę i wspólny wysiłek, które na trwale zostaną w pamięci uczestników, to doskonała forma integracji.

Zwieńczeniem wysiłku młodzieży przygotowującej filmy będzie udział w konkursie. Najlepsze etiudy zostaną nagrodzone Złotą, Srebrną i Brązową Jadwiżką. Nazwa nagrody nawiązuje do postaci św. Jadwigi Królowej, zaangażowanej w działalność oświatową i kulturalną, mającej silne związki z Radomskiem.

W projekt będzie zaangażowana młodzież z naszego miasta oraz z partnerskiego Wozniesienska na Ukrainie. Młodzi Ukraińcy na 10 dni przyjadą do Radomska. Oprócz zajęć warsztatowych zaplanowano też spotkania integracyjne oraz wycieczki, m.in. do Szkoły Filmowej w Łodzi.