Różnorodny i kolorowy "Portret miasta"

18 czerwca 2016


W piątek17 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej uroczyście rozstrzygnięto konkurs pn. "Portret miasta", który odbywał się w ramach miejskich obchodów 750-lecia Radomska.

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej oraz filmowej, a jego celem było przede wszystkim wzbogacenie wiedzy o naszym mieście, jego promocja oraz rozbudzenie zainteresowania historią i teraźniejszością miasta. Nie bez znaczenia była też możliwość zaprezentowania własnej twórczości przed szerszą publicznością. Organizatorzy wraz z jury konkursowym otrzymali ponad 150 prac do oceny.

Wyniki konkursu:

Konkurs filmowy:

I miejsce Robert Wojakowski – II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku – godło Weselny Chochoł

II miejsce Bartłomiej Wlaźlak, Patrycja Ślęzakiewicz, Angelika Pieśniewska z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku – godło Grupa ABP

III miejsce Aleksandra Szymczak i Laura Tatara z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 4 w Radomsku- godło Placeek&Ryba

Wyróżnienia: Magdalena Gołdon i Karolina Martela z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Radomsku – opiekun Marek Biesiada – godło Margo

Konkurs plastyczny:

Nagroda Grand Prix – Anna Marczak z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego  nr 7 w Radomsku

Kategoria od 5 do 8 lat:

I miejsce - Ida Kubik z Publicznej Szkoły podstawowej nr 3

II miejsce - Anna Starczyk z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 5

III miejsce I- gor Obarzanek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3

Wyróżnienia:

Mateusz Gale z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 3

Zuzanna Kowalczyk z Publicznego Przedszkola nr 5

Kinga Skalik z Publicznego Przedszkola nr 9

Kategoria od 9 do 11 lat:

II miejsce - Anna Drozdek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3

III miejsce - Natalia Starczyk z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 5

Wyróżnienia:

Michalina Kempska z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 3

Dominika Tyczyńska z zespołu Szkolno-gimnazjalnego nr 7

Bartosz Wieczorek z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 4

Kategoria od 12 do 13 lat:

I miejsce - Jakub Gorzędowski z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 7

II - miejsce Igor Olejarczyk z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 7

III - miejsce Michalina Grzywacz z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 7

Wyróżnienia:

Anita Gil z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 7

Marcin Stępień z zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 4

Emilia Wyszkowska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Weronika Zarębska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3

Konkurs Literacki

I miejsce – Julia Nowak za pracę pt. „Mniejsza od guzika”

II miejsce – Maja Bujacz za pracę pt. „O lustrzanym odbiciu Wisły nieopodal Warty”

III miejsce – Mikołaj Stepień za pracę pt. „Tajny kod radomszczan”

Ponadto równorzędne wyróżnienia otrzymali:

Paweł Bera za pracę pt. „Pułapki uwarunkowań:

Karolina Jankowska za pracę pt. „Portret miasta”

Rafaela Pabich za pracę pt. „Dwa światy”

Tomasz Piekarski za pracę pt. „Portret miasta”

 

Nagrody i dyplomy laureatom konkursu wręczył prezydent Radomska Jarosław Ferenc.

Wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.