Rozkołysali pieśnią świat

28 października 2017


W sobotni wieczór 28 października w Miejskim Domu Kultury odbyła się prawdziwa muzyczna uczta. Wszystko za sprawą koncertu chóralnego pt. ,,Rozkołysz pieśnią świat” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Muzyki Chóralnej CANTABILE, Miasto Radomsko i MDK Radomsko.

Uroczysty koncert odbył się w ramach IX Spotkań Chóralnych. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc.

Pierwsi na scenie zaprezentowali się gospodarze koncertu - Chór Stowarzyszenia Muzyki Chóralnej CANTABILE z Radomska. Dyrygent zespołu pan Marek Koper podczas dzisiejszego wieczoru otrzymał tytuł „Przyjaciela Kultury”. Na początek Chór CANTABILE, dla uczczenia pamięci wybitnego polskiego muzyka Zbigniewa Wodeckiego, wykonał utwór „Zacznij od Bacha”. Po nim zespół zaśpiewał pieśń z repertuaru Eleni pt. „Bez Ciebie świat” zadedykowany koleżance Grażynie, która przegrała z chorobą i w tym roku odeszła z tego świata.

W koncercie wystąpiły także:
Chór Męski Pochodnia z Częstochowy
Młodzieżowy Chór Kameralny Tutti z Zawiercia
Capella Vartiensis z Zawiercia
Chór Nauczycielski Canto z Przysuchy

Zaproszone chóry zaprezentowały bardzo różnorodny repertuar, od pieśni ludowych, po współczesną muzykę rozrywkową.

Akompaniowali na fortepianie: Justyna Szalińska, Artur i Marcin Ligęza. Na skrzypcach zagrała Agnieszka Kurdyk. Koncert poprowadził Robert Lewandowski.