Rośnie zainteresowanie bezpłatną komunikacją miejską dla dzieci i młodzieży

6 marca 2018


Od początku roku dzieci i młodzież z Radomska mogą bezpłatnie korzystać z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Darmowe przejazdy cieszą się dużym zainteresowaniem. MPK wydało już 1500 elektronicznych biletów, dzięki którym młodzi radomszczanie wykonali ponad 22 tysiące nieodpłatnych przejazdów.

Zainteresowanie nowymi ulgami wciąż rośnie. W styczniu MPK odnotowało 8.714 skasowań elektronicznego biletu, natomiast w lutym liczba ta wzrosła do 13.346. Od wprowadzenia bezpłatnej komunikacji wykonano łącznie 22.060 skasowań. Statystycznie każdy uprawniony wykonał prawie 15 bezpłatnych przejazdów.

Główne cele wprowadzenia bezpłatnych przejazdów dla mieszkających w Radomsku dzieci i młodzieży szkolnej to przede wszystkim zachęcenie oraz przyzwyczajenie do korzystania z miejskiej komunikacji,  zwiększenie liczby pasażerów miejskiego operatora komunikacyjnego oraz uczynienie Radomska miastem ekologicznym, przyjaznym i otwartym, a także konkurencyjnym w stosunku do sąsiednich miejscowości. Nie bez znaczenia jest też ograniczenie emisji CO2.

Przypomnijmy, by móc korzystać z ulg, należy zaktualizować posiadaną już kartę elektroniczną lub wyrobić nową po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej, dokumentu tożsamości lub oświadczenia. Można zrobić to w Punkcie Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta Radomska lub siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przy ulicy Narutowicza 59.