Rondo na ul. Jagiellońskiej już otwarte

21 listopada 2019


Radomszczanie mogą już korzystać z nowego ronda przy ulicy Jagiellońskiej. Budowa skrzyżowania została zrealizowana przez Powiat Radomszczański, a Miasto Radomsko dofinansowało ją w kwocie 250 tysięcy złotych.

- Zdecydowaliśmy się na dofinansowanie budowy ronda, ponieważ jest to bardzo ważna inwestycja z punktu widzenia układu komunikacyjnego Radomska. Uważam, że nowe rondo spełni oczekiwania radomszczan i będzie się po nim jeździło łatwo i bezpiecznie – mówił prezydent Jarosław Ferenc.

Podczas otwarcia starosta Beata Pokora podkreśliła, jak ważna jest dobra współpraca pomiędzy Miastem Radomsko, a Powiatem Radomszczańskim. Dofinansowanie budowy ronda to nie jedyny przykład wspólnego działania. W ostatnim czasie Miasto Radomsko dofinansowało zakup karetki dla Szpitala Powiatowego w Radomsku. – Przykładów dobrej współpracy jest więcej. Jest to na przykład modernizacja ulicy Prymasa Wyszyńskiego, na którą również otrzymaliśmy 250 tysięcy, a z naszej strony przekazaliśmy środki na budowę parku w dzielnicy Wymysłówek czy modernizację skweru im. Jakuba Lechowskiego – zauważa starosta Beata Pokora.