Remiza OSP Bogwidzowy jak nowa

7 maja 2017


Zakończono remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej Bogwidzowy, który realizowany był w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego w Radomsku. W niedzielne popołudnie dokonano symbolicznego otwarcia wyremontowanej strażnicy.

Remont remizy rozpoczął się w marcu 2017 roku. Prace obejmowały odnowienie głównej sali poprzez remont sufitu, odnowienie i odmalowanie ścian, wymianę parapetów i oświetelnia oraz wykonanie innych prac mających na celu podniesienie estetyki obiektu. Do remizy trafił też nowy sprzęt, m.in. specjalistyczna piła do cięcia metalu, pompa dużej wydajności oraz akcesoria niezbędne do pracy strażaków.

Uroczystości związane z symbolicznym przekazaniem odnowionej remizy rozpoczęto Mszą Świętą w Parafii rzymsko-katolickiej p.w. Św. Jana Chrzciciela, następnie druhowie wraz z władzami miasta  i zaproszonymi goścmi udali się do strażnicy na dalszą część uroczystości.

Jak zauważył prezydent Jarosław Ferenc, społeczność dzielnicy Bogwidzowy, a szczególnie tutejsze OSP jest bardzo zaangażowane w życie miasta.

- Strażnica po remoncie wygląda bardzo ładnie, a dzięki zaangażowaniu strażaków i lokalnej społeczności II edycja Budżetu Obywatelskiego mogła zostać zrealizowana w tym miejscu. Mam nadzieję, że wyremontowana remiza będzie służyć całemu społeczeństwu, a nowy sprzęt przyczyni się do polepszenia funkcjonowania jednostki – stwierdził prezydent Jarosław Ferenc.

Praca i zaangażowanie druhów OSP Bogwidzowy została doceniona przez komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku st. bryg. Marka Jankowskiego, który wyraził nadzieję na zacieśnienie współpracy między OSP Bogwidzowy a Państwową Strażą Pożarną oraz podkreślił, że  jednostka ma szansę trafić w przyszłości do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.